Каталог товарів

Кошик:

Кількість:
0 шт.
До сплати:
0,00 грн

Статті

  • Алергія на кофеїн і кофеїновмісні продукти. Чи існує проблема ?

    12 січня 2024

    Чай, каву та інші напої з кофеїном щодня вживають більш ніж 90% дорослих людей в різних країнах світу. Кофеїн (1,3,7-триметилксантин) є широко поширеним у природі рослинним алкалоїдом і вважається найбільш використовуваною фармакологічно активною субстанцією на землі. Першим, хто згадав про каву в літературному творі, був грецький письменник Гомер. Він називав її «чорним гірким напоєм, який не дає людині заснути». Відтоді минула не одна тисяча років, а кава зуміла стати головним героєм багатьох книг, театральних вистав, кінофільмів і заслужити сотні, частіше позитивних, згадок у інших творах мистецтва.

    Детальніше
  • Комбіновані ліки: два краще за один в разі болю в горлі

    09 січня 2024

    Сучасна медицина має значний арсенал різних методів лікування (хірургія, фізіотерапія, рефлексотерапія, лазеротерапія тощо), але найпоширенішим (як і раніше) залишається фармакотерапія. Саме зі створенням нових ліків пов'язують свої надії щодо підвищення ефективності та безпеки лікування найрізноманітніших захворювань як лікарі, так і пацієнти. І ці сподівання вже багато разів виправдовувалися. Отже, які шляхи створення нових лікарських препаратів можливі на сучасному етапі розвитку фармації та медицини?

    Детальніше
  • Лікування і побічна дія: надлишкова вага

    06 січня 2024

    Попри всі заклики соціальних мереж до бодіпозитиву, збільшення ваги тіла є серед побічних дій багатьох препаратів, що створює додаткову перепону між лікарем та пацієнтом у дотриманні плану лікування. В даній статті наведені найпоширеніші препарати з доведеним збільшенням ваги тіла через побічну дію.

    Детальніше
  • Фармакотерапія та ризик падінь в осіб похилого віку

    03 січня 2024

    Падіння серед літніх осіб є основною причиною госпіталізацій через травми та пов'язаної з ними смертності. Використання медикаментів напряму корелює з підвищенням ризику падінь. A. Bor et al. провели ретроспективне когортне дослід­жен­ня, метою якого було вивчення можливих предикторів падінь серед геріатричних пацієнтів протягом п'яти років, а також оцінка застосування ліків мешканцями будинків престарілих. Отримані результати опубліковані у виданні International Journal of Clinical Pharmacy (2017; 39: 408-415).

    Детальніше
  • Ліки і дієта: чи може вона стати замінником ?

    02 січня 2024

    З біблейських часів люди підозрюють, що їжа - дещо більше, ніж засіб від голоду. Легенда про райське яблуко, продуктові жертви богам, рецепти народної медицини - усе це свідчення віри в особливі властивості їжі.

    Ще Гіппократ вважав, що "їжа повинна бути ліками, а ліки повинні бути їжею". А значить, і ми можемо думати, що чорниця допомагає від короткозорості. Тим більше, чудодійне зцілення від депресії за допомогою шоколадних трюфелів хоча б раз траплялося з кожним, чи не так? Ось так і звикаємо довіряти життєвому досвіду. Втім, іноді корисно поглянути на цілющу силу їжі під іншим кутом.

    Детальніше